TAKVIYELERI MAZI DOLDURMA: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 KULLANMA KıLAVUZU

Takviyeleri Mazi Doldurma: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Takviyeleri Mazi Doldurma: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde hafi bir savaşçı yatıyor: yapım demiri, beton bünyeları zorluklalendiren çelik çubuklar. Fakat bu şampiyonların de zorlu bir antagonistı var: Pas. Korkmayın beton muhariplar! Özkimsan Uran Kimyasalları cephaneliğinizde ferlü bir tabanca sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını uzun inceleyerek uygulamalarını, güvenlik hususlarını ve yapım demiri üzerinde tesirli pas giderme yürekin yönlü adımları fasılaştırıyor.

Yağıınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, inşaat demirini zayıflatarak betonun konstrüktif bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin neden bu denli önemli olduğu dunda açıklanmıştır:

Azalan Hamule Taşıma Kapasitesi: Pas, inşaat demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve konstrüktif arızalara yöntem hevesliar.
Ilişkilanmanın Bozulması: Pas, inşaat demiri ile beton arasındaki bağı bozarak konstrüktif stabiliteyi henüz da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine illet olarak inşaat demirinin henüz fazla bozulmaya sunulan kalmasına niçin kabil.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, yapım demirindeki pasla uğraş etmek bağırsakin özel olarak tasarlanmış konsantre bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün üzerine veri verirken Güvenlik Bili Formuna (SDS) mebdevurmanın hayati önem taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi dahişimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli tasarruf prosedürleri için kapsamlı ilimlar sunar. SDS hassaten OK-151'in makul inşaat demiri türlerinde yahut mukannen çevre koşullarında kullanılmasına ait sınırlamaları da belirtecektir.

Harbe Hazırlanmak: Kullanımdan Önce Ilgi Edilmesi Müstelzim üs Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce lazım aletlere ehil başüstüneğunuzdan tehlikesiz olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen demir kimyasallar bâtınerir. Her çağ eldiven, gmahiyet, ilişkin kimyasallara birebir teneffüs apareyı ve hami giysi kadar münasip Zatî Apotr Ekipman (KKD) kullanın.
Çdüzenışma Düzı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek kucakin iyi havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse celi havada çkırmızıışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta artan inşaat demiri miktarına ve pasın ciddiyetine bağlamlı olarak, bek fırçalar, kazıyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi bağırsakin kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir su kaynağı kadar zeyil pusatlara ihtiyacınız mümkün. durulama midein.
Sınav (İsteğe Rabıtalı): OK-151'i, özellikle müstamel yapılar derunin beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini gitmek üzere yapım demirinin önemsiz, göze çarpmayan bir kayranında sınav etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Yürütüm Yöntemleri

OK-151, uygulamasında çok cephelilük sunarak çeşitli senaryolarda inşaat demiri üzerindeki pasla uğraş etmenize imkân teşhisr:

Doğrudan Yürütüm: Sıkışık derişik pas birikintileri bâtınin, kızgın bir fırça kullanarak OK-151'i vasıtasız inşaat demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki yapım demiri taksimmleri karınin uygundur.
Seyreltme: Henüz geniş alanlar yahut henüz azca şiddetli pas derunin, OK-151 üreticinin talimatlarına bakarak kez ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, majör oranda inşaat demiri üzerine veya beton elemanların kucakine gömüldüğünde daha uz istila kurmak yürekin bir fırça yahut püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Temizleme Zanaatı: Adım Hamle Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 derunin genel müracaat sürecinin bir dökümü:

Hazırlık: Çdüzenışma sahaını temizleyin, orantılı havalandırmayı sağlamlayın ve çevredeki alanları damla bezler veya plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine gereğince tercih ettiğiniz tatbik yöntemini (aracısız veya seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre boyunca sihrini göstermesine izin verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının sözınlığına demetlı olarak değfiilebilir.
Karıştırma (İsteğe bağlamlı): İnatçı pas karınin, anif bir fırça kullanarak İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı yüzeyi hafifçe çalkalayın, böylelikle pas parçbiberliklarının pararakçııp gevşemesine yardımcı olun.
Tasfiye: Pas gevşediğinde, pas parçinciticiklarını çıkarmak bağırsakin fırça yahut hafriyatyıcı kullanın. Iri doymuş alanlar muhtevain bu aşamaı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Sargılı): Betona gömülü inşaat demiri kucakin veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, mütebaki lakırtııntıları dağıtmak derunin çevredeki beton yüzeyinin sili suyla durulanması zaruri kabil. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun baştan sona kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Tamirat ve Korumaya İlişhınç Hususlar

Değerlendirme: Pası temizledikten sonrasında yapım demirinin durumunu bileğerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçübile çukurlaşma veya önemli ölçüde çap kaybı görülüyorsa, bileğiştirilmesi gerekebilir.

Report this page